Göztepe Giresunspor Maçında 1 Penaltı

Ligde iyi zamanlar geçirmeyen ve Nestor El Maestro yönetiminde de istediğini bulamamış gibi görünen Göztepe, 8. Hafta müsabakasında sahasında Giresunspor’u ağırladı. 2 Ekim saat 16.00’da oynanan maçta her iki takım da oldukça önemli fırsatlar bulduysa da Giresunspor bulduğu fırsatları daha iyi değerlendiren takım oldu ve ligdeki ilk galibiyetini bu maçla birlikte almış oldu.

Göztepe’nin Kabusu

Ligin ilk 3 haftasında 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldıktan sonra Ünal Karaman ile yollarını ayıran ve yerine Nestor El Maestro’yu getiren Göztepe’de işler hiç istenildiği gibi gitmiyor. Ligde sadece Başakşehir karşısında 4. Haftada galibiyet alabilen ve son 4 maçında da sahadan mağlubiyet ile ayrılan İzmir temsilcisinin ortaya koyduğu futbol da taraftarlarını mutlu etmekten uzak kaldı.

Hücum anlamında Halil Akbunar ve Cherif Ndiaye’nin bireysel yeteneklerine mahkum gibi görünen Göztepe belki de hücum anlamında en etkin olduğu Giresunspor karşısında fırsatları değerlendiremedi ve sahadan yenik ayrıldı. Bulduğu fırsatları değerlendiremeyen Göztepe’nin en çok gole yaklaştığı an ise 61. Dakikada Tijanic’in kullandığı ancak gole dönüşmeyen penaltı oldu.

Giresunspor’un tam 5 kurtarış yaptığı ve Giresunspor’un kalesine 10’u isabetli 14 şut çektiği maçta Giresun gibi henüz galibiyeti olmayan bir takıma yenilmiş olmak Göztepe’yi yaralayacaktır.

Nestor El Maestro Tartışılıyor

Takımın başında ilk maçına 12 Eylül tarihinde Başakşehir karşısında çıkan Nestor El Maestro, bu maçta  galibiyet aldıysa da sonraki 4 maçta da mağlup oldu. Yaptığı açıklamalarda üst üste oynanan maçlar nedeniyle takımla tam olarak çalışamadığını ifade eden teknik direktörün bu maçtan önce ise hazırlanmak için tam bir haftası vardı ancak sonuç anlamında değişen bir şey olmadı.

Halihazırda durumu tartışılan ve bu maçta iyi bir sonuç alamaması durumunda takımla yollarının ayrılmasının beklendiği ifade edilen Nestor El Maestro hakkında yönetim nasıl bir karar alacak merak konusu.

Göztepe’nin kötü gidişatı tek başına Sırp teknik direktöre bağlanırsa hata yapılmış olunur ancak kendisinin de takımda çok etki yaratamadığını söylemek mümkün. Mehmet Sepil başkanlığında Süper Lig’e yükselen ve ligdeki ilk sezonunda 6. Olma başarısını gösteren Göztepe artık eski günlerinden uzak duruyor.