Göztepe Geç Açıldı

TFF 1. Lig’de 2022 23 futbol sezonuna şampiyonluk parolası ile giren ancak büyük hayal kırıklığı yaratan İzmir ekibi Göztepe sezonun sonlarına doğru gelinirken vites artırdı. Sezona Turgay Altay ile giren takım kötü gidişin ardından hoca değişikliğine gitmiş ve Turgay Altay yerine Ekrem Dağ takımın başına getirilmişti. Ne var ki bu değişiklik de kısa sürede sonuç doğurmadı ve Göztepe şampiyonluk hayalinden vazgeçmek zorunda kaldı.

Turgay Altay ile Olmadı

Sezona önemli transferler yaparak Turgay Altay önderliğinde başladı Göztepe takımı. Turgay Altay 4 3 3 formasyonu ile girdi sezona ve hem bu formasyonda hem de kendi kadrosunda fazla ısrarcı davrandı. Yeni transferleri takıma monte etmekte geciken ve özellikle de hücumda verim alamasa da 4 3 3’ten taviz vermeyen Turgay Altay ile yollar ligin ilk haftalarında ayrıldı.

Turgay Altay sonrasında bir süre hoca arayışlarına devam eden takımda süreç uzamıştı. Aynı dönem Samsunspor takımı da Bayram Bektaş ile yolları ayırsa da onlar kısa sürede takımın başına Hüseyin Eroğlu’nu getirip sonrasında da çıkışa geçtiler. Göztepe’de ise hoca arayışı uzadı ve neredeyse her gün ortaya yeni bir hoca ismi atılır oldu. Sonunda çok tartışmalı bir şekilde Ekrem Dağ ile anlaştı Göztepe takımı. Ekrem Dağ, Göztepe öncesinde teknik adamlık deneyimi olmayan ve son olarak Başakşehir takımında Okan Buruk’un yardımcılığını yapan bir isimdi. O dönem taraftarların pek çoğu da bu tercihe eleştirel yaklaşmıştı ancak diğer yandan daha fazla zaman kaybetmemek için de bu konu ile ilgili tartışmalar kısa tutulup takıma ve lige odaklanılmıştı.

Ekrem Dağ devre arasında kadar herhangi bir etki yaratamadı ve İzmir takımı devre arasına bırakın şampiyonluk adayı olarak gitmeyi, düşme adayı olarak girdi neredeyse. Devre arasında en azından sezon başındaki performansına kıyasla iyi dönen Göztepe düşme hattından çıkıp orta sıralara doğru geldi. Devre arasından sonra yeni hedefi play off olarak belirleyen Göztepe takımında işler fena gitmese de tüm kritik maçlarda hata yaptı Göztepe ve play off potasına bir türlü sokamadı kendisini.

Göztepe

Göztepe Çok Formda

Taraftar sezona önce şampiyonluk hayalleri ile başlamıştı, sonrasında ise play off hayalleri kurdu. İki hayalden de vazgeçmek zorunda kalan taraftar tam umutlarını yitirip bu sezonu kayıp bir sezon olarak kabul etmeye hazırlanıyordu ki Göztepe takımı ciddi bir form yakaladı ve play off kapısına dayandı. Bu sene lig 3.sünün direkt play off finaline çıkacağı TFF 1. Lig’de 7. sırayı alacak olan takım da play off’a kalacak bu sene. Ligde son 3 maçın tamamını kazanan Göztepe bu hafta ise zor bir sınav verecek. Lider Samsunspor ile karşılaşacak olan İzmir ekibi maçı kazanırsa çok önemli bir adım atmış olacak play off hedefi için.