Göztepe Dibi Gördü

Göztepe’de teknik direktör değişikliği de kötü gidişe çare olamadı ve Göztepe takımı Pendikspor deplasmanında adeta dibi gördü. Ev sahibi Pendikspor maçı 3 0 kazanırken Göztepe’de Tuğbey Akgün 45+3’te kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.

Göztepe Yine 4 3 3 İle Çıktı

Göztepe sahaya Turgay Altay döneminde olduğu gibi yine 4 3 3 ile çıktı ve tıpkı Turgay Altay zamanında olduğu gibi Ekrem Dağ da Ali Akman, Emre Çolak ve Isaac Atanga gibi yeni transferlere ilk 11’de yer vermedi. Pendikspor maçın başından sonuna kadar üstün olan ve galibiyeti hak eden taraftı. Göztepe takımı neredeyse maç boyunca hiçbir varlık gösteremedi.

Maça çok hızlı başlayan Pendikspor ilk dakikadan itibaren konuk ekibin kalesinde baskıyı kurdu ve pozisyonlara girmeye başladı. Henüz 9. dakikada Adrien Regattin ile Pendikspor golü buldu ve 1 0 öne geçti. Golden sonra da oyun temposunu düşürmeyen Pendikspor baskılı oyununa devam etti. 31. dakikada Erdem Özgenç skoru ev sahibi takım yerine 2 0’a getirdi. İlk yarının bu skorla biteceği düşünülürken ilk yarının son dakikasında Göztepe adına kötü bir gelişme daha yaşandı ve aslında maç da orada koptu. İlk yarının uzatma dakikalarında Tuğbey Akgün direkt kırmızı kart görerek oyundan atıldı ve Göztepe’nin 10 kişi kaldığı bu dakikada da aslında oyun fiilen olmasa da bitmiş oldu.

Devre arasında Ekrem Dağ iki oyuncu birden değiştirerek Mesut Emre Kesik ve Yunus Emre Demir’i oyundan çıkararak yerlerine Tarık Çamdal ve Kenneth Obinna Mamah’ı aldı. Bu değişikliklerin ardından da zaten sahada 10 kişi olan Göztepe’de oyun anlamında çok bir şey dğeişmedi. 61. dakikada Ekrem Dağ üçünce kez oyuncu değişikliğine gitti ve Yasin Öztekin’i oyundan çıkararak yerine Isaac Atanga’yı oyuna aldı. Bu değişiklikten 5 dakika sonra ise Pendikspor’un 3. golü geldi. Golün hemen ardından Göztepe’nin bu seneki golcüsü Hüsamettin Yener de oyuna girdi ancak sonuç değişmedi. Pendikspor maçın başından sonuna kadar üstün götürdüğü maçı 3 0 ile kazanarak 3 puanı hanesine yazdırdı. Bu maçın ardından Pendikspor 7 maç sonunda puanını 12 yaparak 4. sıraya yerleşti. Göztepe takımı ise 8 puanla 12. sırada kalırken ilk kez kalesinde 3 gol görmüş oldu. Bu pek çok taraftar tarafından dibi görmek olarak yorumlandı ve daha kötü bir sezon başlangıcı olamazdı denildi.

Göztepe

Bir Şeyler Değişmeli…

Ekrem Dağ Göztepe’nin başında çıktığı ilk maçta sarı kırmızılı camia bu sezonki en farklı mağlubiyetini aldı. Ekrem Dağ’ın ilk maçı olması nedeniyle kendisine yöneltilecek eleştiriler şimdilik elbette haksızlık olur ancak önümüzdeki ilk maçtan itibaren taraftar artık Ekrem Hoca’dan radikal değişiklikler bekliyor. Taraftarın en çok istediği şey ise genç golcü Ali Akman‘ı ilk 11’de görmek.