Göztepe Darmadağın Oldu

Bu sezon Süper Lig’de küme düşmesi kesinleşen ekiplerden biri olan Göztepe, bu durumun tescillenmesinden sonra olabilecek en kötü senaryolardan birini yaşadı. İzmir temsilcisi oyuncularının teker teker ayrılmasından sonra daha da güçsüz bir kadroyla bir başka küme düşme adayı Rizespor’u konuk ettiği maçta tarihi bir farkla mağlup oldu. Maçta 1-0 öne geçen taraf Sarı Kırmızılı takım olmasına rağmen maç Rize temsilcisinin 7-1’lik galibiyetiyle sona erdi.

Tarihi Hezimet

Bu sezon Süper Lig’de dönem dönem dikkat çeken işler de yapan Göztepe bu durumun devamını getiremeyince çok kötü bir düşüş yaşadı ve ligde küme düşmesi kesinleşen 2’inci takım oldu.

İzmir temsilcisi ligin 34’üncü haftasında oynadığı Gaziantep FK maçından galibiyet çıkaramayınca küme düşeceği kesinleşmişti. Bu tescilden sonra oynadığı ilk müsabakada kendi sahasında Rizespor’u konuk eden Sarı Kırmızılı ekip tarihi bir hezimete uğradı.

Maçta 1-0 öne geçen taraf da Göztepe’ydi ancak bu üstünlük çok uzun sürmedi ve Rizespor üst üste goller bularak üstünlüğü ele geçirdi. Öte yandan Sarı Kırmızılı ekip bu durum karşısında çok çabuk dağıldı ve daha ilk yarıdan 3-1 geriye düşmekten kurtulamadı.

İkinci yarıda ilk yarıdakinden daha da kötü bir performans ortaya koyan Göztepe kendi taraftarı önünde 7-1 gibi çok ağır bir skorla mağlup oldu. Bu sonuçla birlikte ne kadar kötü bir durumda olduğunu bir kez daha gösteren İzmir temsilcisi, ligin 36’ıncı haftasında Fatih Karagümrük karşısında moral arayacak.

Rizespor ise bu sonuçla birlikte 35’inci haftada ilk kez bir deplasman maçından galip ayrılmayı başardı. Kümede kalma ümitlerini bir sonraki haftaya taşıyan Karadeniz temsilcisi, bir sonraki hafta küme düşeceği kesinleşen ilk takım olan Yeni Malatyaspor deplasmanında yine galibiyet hedefleyecek.

Kriz Büyüyor

Öte yandan bu sezon çok nitelikli işler çıkarmasına rağmen küme düşmekten kurtulamayan Göztepe’de başkan Mehmet Sepil ve yöneticilere olan tepkiler büyüyor. Sarı Kırmızılı taraftarlar Rizespor karşısında oynanan maçın tamamı boyunca oyuncuları ve yöneticileri protesto ederken, Rizespor’un attığı gollerde de rakip oyuncuları alkışladılar.

Bu durum nereye kadar sürecek bilinmez ancak takımın devrinden de bu sezon adına vazgeçildiği iddia ediliyor. Mehmet Sepil’in devir işlemlerinde istenilen ücretleri bulamaması sonrasında bir sezon daha beklemeye karar verdiği ve takım Süper Lig’e yükseldikten sonra devretmeye yönelik bir düşünce içerisinde olduğu basında yer alan haberler arasında.

Ancak bu sezon bir anda çöküşe geçen ve bir anlamda yalnız da bırakılan İzmir temsilcisinde taraftarlar ile kulüp ve yönetim arasındaki bağ kopmuş gibi görünüyor. Bu durum da ne kadar sürdürülebilir bir yapıyı işaret ediyor orası kuşkulu.

Göztepe’de kriz her geçen gün daha da büyüyor ve bu durumun ötesine geçebilmek adına atılması gereken adımlar şu an atılmıyor.