Göztepe Bildiğimiz Gibi

İzmir ekibi Göztepe bu sene ne yapsa olmuyor; Göztepe takımı evinde oynadığı Boluspor’a kaşrı da puan kaybetti. Maça dair tek teselli en azından son dakika golü ile 1 puanın kurtarılması oldu. Maç sonrası Boluspor takımı puanını 35 yapıp 8. sırada kendisine yer bulurken Göztepe ise 31 puana çıktı ve 11. sırada kaldı.

Nereden Nereye Göztepe…

2021 22 futbol sezonunda Süper Lig’den düşerek büyük bir hayal kırıklığı yaratan sarı kırmızılı ekip 2022 23 futbol sezonu öncesince hedefi TFF 1. Lig şampiyonluğu olarak belirlemişti. Hem üst lige geri dönmek isteniyor hem de Cumhuriyet’in 100. yılının kutlanacağı 2022 23 futbol sezonunda Atatürk için önemli bir kent olan İzmir’in tek temsilcisi olarak en süt düzey ligde yer alan takım olmayı hayal ediyordu Göztepe. Bu amaçla da pek çok flaş transfere imza atıldı, Ali Akman gibi bir genç yetenek adeta Galatasaray’ın elinden kapıldı. Ancak teknik adam Turgay Altay ilk haftalarda bu yeni transferlere pek de şans tanımadı ve verim alamasa da hem 4 3 3 sisteminde hem de kendi kadrosunda ısrar etti, alınan kötü sonuçların ardından ise ilk 5 6 maç sonunda kendisi ile yollar ayrıldı.

Bu değişikliğin ardından bir süre hocasız kaldı Göztepe takımı, hoca arayışları uzadıkça uzadı ve sonunda çoğu kimseyi tatmin etmeyen bir isim olan Ekrem Dağ takımın başına getirildi. Teknik direktörlük kariyeri olmayan genç teknik adam son olarak Başakşehir takımında yardımcı hocalık yapmıştı. Ekrem Dağ da sorunlara çare olamadı ve Göztepe takımı istikrarsız bir şekilde ilk devreyi düşme hattının hemen üzerinde tamamladı.

Ligin ikinci devresine yeni bir umut ve yeni hedeflerle başlamıştı Göztepe takımı ve Süper Lig hayalinden de vazgeçmemişti. Artık şampiyonluk zor olsa da play off gerçekçi bir hedefti ve bu sene 7. sıradaki takım da play off oynayacağından bir hayli umutlanmıştı taraftar da. Ne var ki yine hayal kırıklığı yaşandı zira Göztepe takımı kazanması gereken hemen hemen hiçbir maçı kazanamadı. Son olarak dün oynanan maçta play off yolunca önemli bir rakibi olan Bolusor takımını konuk eden İzmir ekibi bu maçtan da galibiyetle ayrılamadı.

Göztepe

Beraberlik Son Dakikada Kurtarıldı

Boluspor önüne 5 3 2 şeklinde çıkan Göztepe, konuk ekibe kıyasla daha baskılı bir oyun oynamış olsa da yine de net pozisyon bulmakta zorlandı. İlk yarının 0 0 tamamlanmasının ardından ikinci yarıda da sahada benzer bir görüntü vardı. Fakat gole yakın olan taraf İzmir ekibi gibi görünse de gol konuk ekipten geldi ve Dejvi Bregu 62. dakikada skoru konuk ekip lehine 1 0’a getirdi. Bu gole cevap ancak 90. dakikada Emirhan Delibaş ile verilebildi ve Göztepe kritik bir iç saha maçından daha puan kaybı ile ayrıldı.