Göztepe Antalyaspor’u Konuk Ediyor

Ünal Karaman ile başladığı sezonda teknik direktör değişikliğine giden ve Nestor El Maestro’yu takımın başına getiren Göztepe, başarılı sonuçlar almakta zorlansa da oynadığı oyunla takdirleri toplamıştı. Devre arası transfer döneminin en hızlı takımlarından birisi olması beklenen ve şimdiden birçok oyuncuyla anlaşan Göztepe, 12 Ocak’ta açılacak transfer penceresi öncesi oynayacağı Antalyaspor maçında bu oyunculardan faydalanamayacak ancak Antalyaspor’un eksikleri ve sakat oyuncuları Göztepe’nin kendi taraftarı önünde puanlar almasını sağlayabilir. Süper Lig’de ikinci devrenin dikkat çeken mücadelelerinden birisi olan Göztepe-Antalyaspor maçı 9 Ocak 2022 tarihinde saat 16’da başlayacak.

Göztepe Antalyaspor’u Avlamak İstiyor

2021/2022 sezonunda 5 sezon önce yükseldiği Süper Lig’deki en kötü sezonunu geçiren Göztepe’de buna rağmen oynanan oyun umut vaat ediyor. Sarı Kırmızılılar, ilk devrenin özellikle son maçlarında gösterdikleri ön alan baskısıyla birlikte rakiplerini zorlamayı başarırken, kadronun yetenek kapasitesindeki sıkıntılar maçlardan puansız veya 2 puanı sahada bırakıp dönmelerine neden oldu.

Göztepe’nin Ünal Karaman ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına getirdiği Nestor El Maestro’nun takıma oynattığı oyun taraftarlar ve yönetim tarafından desteklenmiş ve bu durum Sırp asıllı İngiliz teknik direktörün istediği oyuncularla anlaşma sağlanmaya başlanmıştı.

Moubandje, Kenan Piric gibi oyuncuları kadrosuna katan Göztepe, halen daha birçok isimle yoğun temaslarını sürdürüyor.

9 Ocak 2022 tarihinde oynanacak maç öncesi Göztepe’de antrenman eksiği bulunan Marko Mihojevic dışında bir eksik bulunmazken Antalyaspor’un eksiklerinin olması Göztepe’nin iştahını kabartıyor.

Bilindiği üzere Antalyaspor, 5 Ocak akşamı Beşiktaş ile Katar’da Süper Kupa Finali oynamış ve bu maçın hem öncesinde hem de sonrasında pek çok COVID-19 pozitif vakaya rastlanmıştı. Fredy, Haji Wright, Harun Alpsoy, Naldo, Bahadır Öztürk, Ersin Zehir, Ufuk Akyol, Erkan Eyibil, Doğukan Nelik gibi oyuncular Göztepe maçında forma giyemeyecek.

Göztepe İçin Zorlu Süreç Başlıyor

Süper Lig’in en tutkulu taraftarlarından birine sahip olan ve köklü tarihiyle birlikte lige renk katan Göztepe, bahsi geçtiği gibi oldukça zorlu günlerden geçiyor.

Sarı Kırmızılılar, 5 sezonun en kötü derecesiyle ilk devreyi tamamlayan Göztepe’de teknik direktör Maestro’nun oyunu umut vaat ediyor ancak kadro kapasitesinin genişletilmesi şart.

Bu sezon özellikle hücum pozisyonlarında zorluklar yaşayan ve ön alan baskısıyla birlikte topu kapmasına rağmen pozisyonlardan yararlanamayan İzmir temsilcisi için artık işleri düzeltmeye yönelik son 19 maç geldi çattı.

Bu 19 maçta hem yönetimin, hem teknik direktör Maestro’nun hem de oyuncuların göstereceği istikrar ve sabır Göztepe’nin ait olmayı hak ettiği Süper Lig’de kalabilmesi için kilit etmenlerden birisi.

Sezonun oyun gelişimi açısından en net performanslarından birini sergileyen takımı Göztepe, bu 19 maçtan alacağı puanlarla birlikte bu sezon ligi orta alt sıralarda bitirmeyi ve önümüzdeki sezon Maestro yönetiminde daha yukarı sıraları hedefleyebilmeyi hayal ettirecek bir oyunu zaman zaman gösterdi.