Göz Göz Göztepe Yine Galip

Süper Lig’de Başakşehir ve Fenerbahçe galibiyeti ile iyi bir çıkış yakalayan İzmir temsilcisi Göztepe galibiyet serisine devam ediyor. İzmir’in sarı kırmızılı temsilcisi Kasımpaşa karşılaşmasını Cherif Ndiaye’nin 25. Dakikada attığı gol ile kazandı.

Derrick Luckassen2in 15. Dakikada kırmızı kart görmesi ile birlikte konuk takım olan Kasımpaşa tam 75 dakika boyunca sahada 10 kişi kaldı.

Göztepe’de de Berkan Emir 84. Dakika oyun dışı kaldı. Göztepe bu galibiyet il birlikte Süper Lig’de puanını 35’e yükseltti. Kasımpaşa ise 29 puan ile yerinde saymaya devam ediyor.

15’te Kasımpaşa 84’te Göztepe 10 Kişi Kaldı

15. dakikada Kasımpaşa 10 kişi kaldı. Karşılaşmanın ilk yarısında 10 kişi kalan Kasımpaşa karşılaşmanın geri kalanında zorlandı. Sol kanatta Ndiaye’ye sert müdahalede bulunan Luckassen direkt kırmızı kart ile oyun dışı kaldı. Sert başlayan karşılaşma 25. dakikada Göztepe’nin öne geçmesi ile devam etti.

Sol kanatta topla buluşan Halil yerden ortaladı. Ndiaye topu karşıladı ve Kasımpaşa’nın filesine topu direkt gönderdi. Karşılaşmanın ilk yarısı 1-0 Göztepe’nin üstünlüğü ile son buldu.

Karşılaşmanın ikindi yarısında 50. Dakikada Hedergjınas’ın pasında Yusuf şutunu çekti. İrfancan’ın müdahale ettiği top direğe çarpıp oyun alanına geri döndü. 55. Dakikada Yusuf ceza sahası sağ çaprazından kaleyi yokladı, kaleci İrfancan topu köşeden çıkardı.

68. Dakikada orta sahadan kaptığı topla birlikte Kasımpaşa kalesine doğru ilerleyen esiti, ceza yayı yakınlarından sert vurdu ve top kaleyi bulamadan dışarı çıktı. 84. Dakikada Göztepe de 10 kişi kaldı.

Kasımpaşa’nın hızlı atağa çıktığı sırada topa elle müdahale eden Berkan ikinci sarı kartını görerek oyun dışı kaldı. Karşılaşmadan İzmir temsilcisi 1-0 galibiyet ile ayrıldı ve arka arkaya 3. Galibiyetini almış oldu.

Karşılaşma Detayları

Karşılaşma İzmir’de Gürsel Aksel Stadı’nda hakemler Suat Arslanboğa, Samet Çavuş, Bahtiyar Birinci yönetiminde oynandı.

GÖZTEPE: İrfancan – Murat, Atınç, Alpaslan, Berkan, Nwobodo, Soner (Dk. 62 Esitii), Diabate (Dk. 46 Zulj), Halil (Dk. 86 Burekovic), Ndiaye, Jahovic (Dk. 76 Ideye)

KASIMPAŞA: Ertuğrul – Hadergjonas, Luckassen, Brecka, Haddadi, Sadiku, Bistrovic (Dk. 57 Drinkwater), Aytaç , Hajradinovic , Yusuf (Dk. 67 Koomson , Varga (Dk. 78 Anıl)

GOL: Dk. 25 Ndiaye (Göztepe)

SARI KARTLAR: Dk. 20 Soner, Dk. 72 Berkan (Göztepe), Dk. 35 Aytaç, Dk. 52 Yusuf (Kasımpaşa)

KIRMIZI KART: Dk. 15 Luckassen (Kasımpaşa), Dk. 84 Berkan (Göztepe)