Ekrem Dağ Değerlendirmesi

Göztepe 2022 – 2023 futbol sezonunda hedefine ulaşamadı ve Süper Lig’e çıkamadı, ancak takımı düşme hattında alan Ekrem Dağ play off yapmayı başardı. Göztepe takımında yönetim, gelecek sezonda da Ekrem Dağ ve ekibi ile yola devam etme kararı aldı.

Turgay Altay İle Başlanmıştı

Sezona Turgay Altay ile giren İzmir ekibi önemli transferlere de imza atmıştı. Özellikle Ali Akman transferi ile sezon başında adından oldukça fazla söz ettirmişti sarı kırmızılı kulüp çünkü Ali Akman‘ı Galatasaray’da istiyordu ve Ali Akman, Galatasaray’ın eski kaptanı Ayhan Akman’ın öz yeğeniydi ama projeye inandığı ve ilk 11’de oynamak istediği için İzmir ekibini tercih etti Ali Akman, ne var ki o da sezonun büyük hayal kırıklıklarından biri oldu.

Sezona Turgay Altay önderliğinde giren takım formasyon olarak da 4 3 3 ile başlamıştı sezona. İlk maçta deplasmanda Sakaryaspor’u yenerek 3 puan alan takım sonraki haftalarda Turgay Altay ile bir daha galibiyet göremedi. Saha skor alamamasına rağmen ısrarlar 4 3 3’te ve kendi 11’inde devam etti Turgay Altay fakat sonuçlar değişmeyince hoca değişikliğine gidilerek Turgay Altay ile yollar ayrıldı.

Turgay Hoca sonrasında teknik adam arayışları bir süre devam etti İzmir ekibinde hatta bu sırada bir lig maçına da hocasız çıktı takım ve Altınordu’yu o maçta yenmeyi başardı ki bu Göztepe’nin ligdeki o ana kadarki ikinci galibiyeti olmuştu. Pek çok ismin gündeme geldiği Göztepe takımı sonunda sürpriz bir kararla Ekrem Dağ’ı takımın başına getirdi. Daha önce hocalık deneyimi olmayan Ekrem Dağ son olarak Başakşehir takımında Okan Buruk’un yardımcılığını yapmıştı.

Ekrem Dağ

Ekrem Dağ Neler Yaptı?

Göztepe ile ligde 27, Türkiye Kupası’nda 2 maça çıkan Ekrem Dağ, Bodrumspor önünde 1 de play off maçı oynadı. Bu 30 maçta 14 galibiyet 7 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldı toplamda Ekrem Hoca. Sadece lig maçlarını baz aldığımızda 1.65 puan ortalaması yakaladı Ekrem Hoca’nın önderliğinde Göztepe takımı.

Turgay Altay döneminde 4 3 3 oynayan takımı üçlü savunmaya çevirdi Ekrem Dağ ancak bu değişiklik için devre arasında kadar bekledi genç teknik adam. Zaten Göztepe’nin asıl çıkışı da devre arasından sonra oldu. Ligin ilk devresini düşme hattının hemen üzerinde kapatan takım ligin ikinci devresinin ortalarından itibaren büyük bir çıkış yakaladı ve üst sıralara doğru tırmanışa geçti. Kritik maçları da kazanmaya başlayan takım ligi 7. sırada play off hakkı elde ederek bitirdi. Play off maçında lig 4.sü Bodrumspor ile eşleşen takıma zaten pek şans tanınmıyordu çünkü format gereği eleme maçı tek maçtı ve lig sıralamasında daha üst sırada yer alan Bodrumspor’un sahasında oynanacaktı. Maçı 3 – 1 kaybeden Göztepe Süper Lig hayaline veda etti. Şimdi herkes Ekrem Dağ’ın nasıl bir transfer politikası izleyeceğini merak ediyor.