Bandırmaspor İzmir’de Göztepe’nin Konuğu

TFF 1. Lig 22. hafta mücadelesi bu akşam İzmir’de Göztepe ile Bandırmaspor ‘u karşı karşıya getirecek maçla açılıyor. Maçın orta hakemi Mehmet Türkmen olurken onun yardımcılıklarını Burak Cansız ve Gökhan Memişoğlu yapacak. Maçın dördüncü hakemi Mehmet Ali Özer olurken VAR’da ise Alper Çetin yer alacak.

Bnadırmaspor

Bandırmaspor Play Off İstiyor

Ligde son üç maçının hepsini kazanan Bandırmaspor play off potası için iddialı takımlardan birisi konumunda. Aldığı bu üç galibiyetin ardından ligde 7. sıraya kadar çıkmayı başardı Bandırmaspor ki bu sıra da zaten play off için yeterli bir sıralama.

Bu sene ligde 19 takım var ve sezon sonunda 4 takım küme düşecek. Ligde 19 takım olması sebebiyle 18 takımlı döneme oranla bu sene farklı bir uygulamaya gidildi. Ligde ilk iki sırayı alan takım direkt olarak Süper Lig’e çıkacak ki bu önceden de böyleydi. Ama bu sene farklı olarak ligi 3. bitirecek takım direkt olarak play off finaline yükselmiş olacak. Buna karşılık sonraki 4 takım ise play off”un diğer favorisi olabilmek için mücadele edecekler. Yani diğer sezonlardan farklı olarak bu sene 4 değil 5 takım play off’a kalmış olacak ki bu da ligi 7. bitirecek takımın da play off oynayacağı anlamına geliyor. Haliyle bu da hem play off aday sayısını hem de ligdeki rekabeti bir hayli artırıyor.

TFF 1. Lig bu sene son yılların en çekişmeli sezonlarından birine sahne oluyor gerçekten de. Her ne kadar Bandırmaspor takımı için play off hedefi olduğundan bahsetsek de 34 puanlı Bandırmaspor, lig ikincisi Samsunspor takımının sadece 3 puan gerisinde. Lig lideri ile de arasında 7 puan fark var ki ligde daha 16 hafta olduğunu düşünürsek bu gayet kapanabilecek bir fark. Bu bağlamda İzmir deplasmanında bu akşam alınacak bir galibiyet Bandırmaspor için bambaşka hedefler ve hayaller doğurabilir. Ancak karşı tarafta da durum pek farklı değil aslında.

Göztepe Cephesi

Göztepe takımı sezona şampiyonluk parolasıyla girip sonrasında büyük bir hayal kırıklkığı yaşamıştı. Ligde hoca değiştiren takımlardan biri olan sarı kırmızılı İzmir ekibi şu an yoluna Ekrem Dağ ile devam ediyor. Ligin ilk devresinin orta sıraların da altında bitiren takımda geçen hafta alınan galibiyet tüm camiayı play off konusunda bir kez daha umutlandırdı.

Bu sene en büyük sorunu istikrarsızlığı olan Göz Göz bu maçla birlikte buna son verip bir galibiyet serisi yakalamayı arzu ediyor. Göztepe takımı, bu akşam Bandırmaspor’u yenmeyi başarabilirse puanını 30 yapacak ve play off potası ile arasındaki puan farkını 4’e düşürecek. Göztepe’de kulüp içerisinden alınan bilgilerde de takımın çok motive olduğu ve sezona dair tüm umutları yeniden yeşertecek maç olarak bu maçı bir hedef maçı seçtikleri söyleniyor.