Ali Akman Aranıyor

2022 23 futbol sezonuna beklentilerin çok uzağında bir performansla başlayan İzmir ekibi Göztepe’de işler karışmaya başladı. Transfer döneminin en ses getiren imzalarından biri olarak takıma katılan Ali Akman ilk 11’de şans bulamazken şimdi ise sakatlığı sebebiyle kadroya da giremiyor. Oysaki genç oyuncu çok büyük beklentilerle gelmişti İzmir’e.

Genç Golcü Galatasaray’a Atılan Transfer Çalımıydı

Ali Akman ismi, bu transfer sezonunda Türk spor kamuoyu ve basınının gündemine Galatasaray’ın oyuncuya olan ilgisinin sonucunda düşmüştü aslında. Galatasaraylı eski milli futbolcu olan, uzun yıllar Galatasaray forması giyip şampiyonluklar yaşayan, Galatasaray takımında kaptanlık yapan Ayhan Akman’ın öz yeğeni olan Ali Akman için Galatasaray isterse yarın gelir imzalar yorumları yapılıyordu. Tıpkı amcası Ayhan Akman gibi İnegölspor’da futbolda başlayan genç golcü, kariyeri boyunca amcası Ayhan Akman’ın desteğini hissetti. Hatta oyuncunun Bursaspor ile kontrat yenilemeyi reddetmesi ve Alman kulübü ile sözleşme imzalamasının ardından Bursaspor genç oyuncuyu kadro dışı bırakmış, o sırada bir televizyon kanalında yorumcu olan Ayhan Akman da yeğeni Ali Akman’ı savunmuş, Bursaspor kulübüne sert ithamlarda bulunmuştu.

Tüm bunların üzerine Ali Akman’ın öz kuzenleri olan, Ayhan Akman’ın iki oğlu Efe Akman ve Hamza Akman da Galatasaray altyapısında forma giymekte, hatta Hamza Akman şu anda Galatasaray A takım kadrosunun bir parçası. Tüm bu faktörler birlikte düşünüldüğünde Ali Akman’ın Galatasaray’a imza atacağı düşünülüyordu ama Göztepe bir anda Ali Akman için devreye girerek transferi bitirdi. Tabii Göztepe’nin devreye girip transferde bu kadar hızlı yol almasının 2 temel nedeni vardı. İlki Galatasaray’ın alternatif isimlerle de çok ilgilenmesi ve işi ağırdan alması, net karar verememesi; ikinci neden ise Ali Akman’ın ilk 11 oynayacağı bir takıma gitmek istemesiydi. Her ne kadar basında satış opsiyonu olmadığı için Galatasaray Ali Akman’dan vazgeçti dense de sonradan ortaya çıktı ki Göztepe’nin yaptığı kiralama sözleşmesinde sezon sonu için bir satış opsiyonu mevcut. Yani Ali Akman’ın Göztepe’ye transferindeki asıl etken oyuncunun Göztepe’nin ilk 11 oyuncusu olacak olmasıydı. Gel gelelim geride kalan haftalarda Ali Akman Göztepe forması ile hiçbir maça ilk 11’de çıkmadı. İlk iki haftada oyuna sonradan giren genç oyuncu antrenman yaşadığı sakatlık sonrasında ise bir daha maç kadrosuna da giremedi.

Ali Akman

Ali Akman Ne Zaman Dönecek?

Taraftarlar genç oyuncunun sakatlığını ve iyileşme süresini merak ediyor olsa da Göztepe kulübünden şimdiye kadar da Ali Akman’ın sakatlığı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Darbeye bağlı bir sakatlık olarak açıklanan sakatlık haberi konusunda detay verilememesi ise kafaları bir hayli karıştırmış durumda. Ali Akman’ın ise yakın çevresine birkaç gün içerisinde antrenmanlara takımla birlikte katılacağını söylediği öğrenildi. Oyuncu şu anda da kendi bireysel çalışmalarına devam etmekte. Yani Göztepe taraftarı yakında genç golcüsüne kavuşacak.